your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (6)

Sprawnie zrealizowane, dobrze zagrane, ale jedna rzecz mnie rozbawiła. W filmie z - jak na polskie kino - odważnymi scenami erotycznymi, mówiącym o równości kobiet, nakręconym przez kobietę, nie kryjącą swoich feministycznych przekonań, kobiece narządy płciowe się pokazuje, a męskich nie. Niewiele się więc zmieniło... Ciekawe, czy Michalina Wisłocka zgodziłaby się na taki kompromis.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o John Wick 2 (4)

John Wick świetnie biega, strzela i się bije. I nie robi nic więcej.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Słońce, to słońce mnie oślepiło (4)

Wziąć wybitne, prowokujące dzieło literackie tylko po to, żeby "pod wpływem inspiracji" zrobić banalny film, na inny temat i bez żadnej głębszej myśli? Państwu Sasnalom życzę jak najlepiej, ale niech się może skupią na warstwie estetycznej, a "filozofowanie" zostawią tym, którzy się do tego lepiej nadają.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Szakal (4)

Odświeżyłem, bo widziałem 20 lat temu i nie byłem pewien, czy dobrze pamiętam, że to średniak. Źle pamiętałem - to nie średniak, tylko rasowy gniot.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dzieciństwo wodza (6)

Klasyczny przykład tzw. kina artystowskiego: ładnie ale bez głębszego sensu.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Miłosne piekło (6)

Jak na Siona Sono to dość średnio. Co gorsza Sono niezbyt wychodzi pokazywanie erotyki, a to w końcu erotyczny thriller.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o King Kong kontra Godzilla (4)

Bardzo tanie kino. Nie ma żadnych wątpliwości, że planowany rewanż będzie lepszym filmem.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Czarny kot (6)

Demoniczny Boris Karloff kontra nieco mniej demoniczny Bela Lugosi. Dziwny film.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Untitled (7)

Ostatni film Glawoggera, ale właściwie czy na pewno jego? Reżyser zmarł na malarię w trakcie kręcenia zdjęć, film zmontowała jego współpracownica. Zdjęcia są miejscami świetne, aczkolwiek pomysł z dołożeniem lektora się ewidentnie nie sprawdza. Niestety, na wersję reżyserską nie ma szans.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jak spotkać syrenę (7)

Punktem wyjścia autorki dokumentu jest tajemnicza, samobójcza śmierć. Niewiele wie ona na ten temat (brak świadków), a temat traktuje osobiście (dotyczy jej brata). W efekcie dostajemy coś w rodzaju eseju o tajemnicy oceanu i jego mrocznej sile, w którym reżyserka skupia się na 3 różnych przypadkach. Ogląda się to dobrze, zwłaszcza, że za zdjęcia odpowiada Lars Skree, czyli operator Sceny ciszy i Armadillo.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Wyścig. Antropologia współczesnej pustyni (8)

Można powiedzieć, że jest to dokument surrealistyczno-społeczny i choć zbyt wiele to nie mówi, to właściwie taki właśnie jest ten film: opowieść o arabskich nowobogackich, na którą składają się absurdalne obrazy ich rozrywek. Polecam!

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Gdy odwracasz wzrok (5)

Idąc na taki film, wiem na co się piszę: potencjalnie będzie to w 90% bełkot, jest jednak szansa na dowiedzenie się czegoś ciekawego (i ta szansa ostatecznie przeważa). W gruncie rzeczy nie ma więc wielkiego rozczarowania, zaskakuje jedynie to, że film jest dość nieporadnie zrobiony. Ostatecznie kładzie go nie temat, ale nieudolność reżyserki, która w centralnej części filmu oczekuje, że widz podzieli jej fascynację brudnymi rurami i magicznymi metodami ich oczyszczania, dzięki "komunikującej się" [...] Przeczytaj całość

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o La La Land (4)

Not quite my tempo, Mr Chazelle.

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Szybcy i wściekli 8 (7)

Seria filmów o gonieniu się samochodami, w której wydawało się, że nic nowego nie da się już wymyślić, skręciła ostro w stronę kina bondowskiego. I bardzo dobrze.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Aquarius (8)

Film, w przypadku którego streszczenie fabuły właściwie nic nie mówi. Oryginalność tego dzieła leży bowiem nie w historii (ta w hollywoodzkim ujęciu byłaby wręcz sztampowa), ale w tym jak prowadzona jest ta opowieść, w jej dziwnym rytmie, klimacie. Można powiedzieć, że to film o konfrontacji nowej i starej Brazylii. Piękniejsza jest stara, ale trudno się dziwić, skoro ma twarz Sonii Bragi... Film, który sprawił mi olbrzymią przyjemność, a ocena na razie zachowawcza (z potencjałem na 9).

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Holy Hell (6)

Wszystkie opowieści o sektach są bardzo podobne. Najwyraźniej zawsze istnieć będą ludzie, którzy po prostu proszą się, żeby ich wyruchać. Aczkolwiek trzeba przyznać, że bohaterowie tej opowieści wybrali sobie naprawdę osobliwego guru: paradującego w samych kąpielówkach, zakochanego w balecie, byłego aktora gejowskiego porno...

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Gimme Danger (6)

Lubię Iggiego Popa i przyjemnie było go posłuchać, ale trzeba przyznać, że Jarmusch ewidentnie nie umie robić dokumentów. Brakuje tu scenariusza (dokument też powinien opowiadać jakąś historię!), męczą przebitki, którymi Jarmusch ilustruje każde zdanie rozmówców (ktoś mówi o psach, to mamy kadr z psem, ktoś mówi, że był taksówkarzem, to mamy przebitkę na taksówkę itp.), dokument jest przeładowany nadmiernie szczegółowymi informacjami, przez co miejscami nuży. Mam nadzieję, że tym filmem Jarmusch [...] Przeczytaj całość

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Królestwo (5)

Wolałbym dokument zamiast parafabuły dla dzieci. Szkoda miejscami naprawdę dobrych zdjęć.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Klient (7)

Świetnym pomysłem jest tu niepokazanie sceny napadu, dzięki czemu do samego końca nie wiemy, co się dokładnie wydarzyło. Farhadi to bardzo sprawny reżyser i scenarzysta; jeśli miałbym mu coś zarzucić, to jedynie to, że jego filmy wyglądają bardzo podobnie, historie rozgrywają się w podobnych środowiskach itp., przez co kolejne filmy się ze sobą zlewają.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Kong: Wyspa Czaszki (6)

Brie Larson nie dość ładna dla King Konga, czy zadziałał instynkt samozachowawczy? Wiadomo jak kończyło się zadawanie z babami dla jego poprzedników...

6 gwiazdki

pokaż więcej