your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Elle (8)

Film o silnych kobietach i słabych facetach.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Pokój (8)

Nie zauważyłem wyciskacza łez, lecz świetnie napisany, wyreżyserowany i zagrany film. Nie miałbym pretensji, gdyby tak wyglądało kino Hollywood.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o xXx: Reaktywacja (2)

Wieść gminna niesie, że prawdziwi fani Vin Diesela potrafią w tej zbitce teledysków dopatrzeć się nawet filmu.

2 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Śmierć Ludwika XIV (8)

Martwa natura z królem.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Praktykant (7)

Niby wszystko w filmie od początku wiadomo (łącznie z tym jak wyglądać będzie ostatnia scena) a ogląda się świetnie.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Martha (8)

Sadysta doskonały znajduje ofiarę doskonałą.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Cmentarz wspaniałości (9)

W filmie Apichatponga Weerasethakula wszystko jest na równych prawach: realne problemy i świat snów, współczesna polityka i dawne królestwa, żart i powaga. A przede wszystkim swobodnie przeplata się tu przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, co widać też choćby w samej konstrukcji filmu, który z klasyczną opowieścią niewiele ma wspólnego: nigdzie się nie spieszy, nigdzie nawet specjalnie nie dąży, mógłby trwać godzinę, a mógłby i pięć. Piękne kino, którym możemy się rozkoszować, nawet jeśli nie [...] Przeczytaj całość

9 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Dlaczego Pan R. oszalał? (8)

Co prawda istnieją dość poważne wątpliwości, czy jest to film Fassbindera ("drugi" reżyser twierdzi, że Fassbinder nie miał nic wspólnego ani ze scenariuszem, ani z reżyserią), ale nie zmienia to faktu, że film robi wrażenie. Solidny kopniak wymierzony drobnomieszczaństwu!

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jarocin. Po co wolność (8)

Smutnym paradoksem Jarocina jest to, że upragniona przez wszystkich wolność okazała się wolnością do burd i zadym. Podoba mi się ten dokument i to z dwóch powodów. Po pierwsze wydaje się dość uczciwy. Po drugie opiera się na fajnym pomyśle - pokazać zmiany na festiwalu jako metaforę zmian w Polsce: od szczerego buntu i wiary w ideały, przez zachłyśnięcie wolnością z jej zaletami i wadami, od dyktatury komunizmu do dyktatury kapitalizmu. Wolność? Każdy musi ją znaleźć sam.

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Ostatnia rodzina (7)

Paradoksem tego filmu jest to, że potencjalnie najciekawsza i najbardziej złożona psychologicznie postać, czyli Tomek, jest w filmie postacią najnudniejszą - ciągle nieszczęśliwy, ciągle w krzyku. Nie będę nawet oceniał, ile ma to wspólnego z rzeczywistością (choć niewątpliwie robi się tym Tomkowi krzywdę), ale jest to przede wszystkim irytujące z filmowego punktu widzenia. Zaskakuje to i wkurza o tyle, że cała reszta jest świetna: aktorstwo Seweryna i Koniecznej, scenografia, operowanie światłem [...] Przeczytaj całość

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o W pionie (8)

Rzadko ostatnio po wizycie w kinie zdarza mi się o filmie dyskutować i tak kompletnie różnić w opiniach. "Nieznajomy nad jeziorem" przyniósł Guiraudie dość powszechne uznanie widzów, ale pomijając nietypową zbiorowość, w której toczy się akcja, film był dość standardowym kinem gatunku, ze zrozumieniem którego nie było większych problemów. Prawdziwym wyzwaniem dla kinomanów jest dopiero "W pionie". Na pozór jest to opowieść o niezdecydowanym homo- czy biseksualiście, który podejmuje szereg dość dziwnych [...] Przeczytaj całość

8 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Toni Erdmann (6)

Jeśli to jest najwspanialszy film europejski minionego roku, to był to słaby rok. Jako komedia jest rzadko śmieszny, jako dramat jest mało odkrywczy, a jako film tak w ogóle jest zdecydowanie za długi. Na szczęście nie miałem wielkich oczekiwań, więc i zawód niezbyt wielki.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Księgowy (4)

Skoro był film o przygodach dzielnego bibliotekarza, to czemu nie o dzielnym księgowym. Podziwiam odwagę reżysera, który rolę autyka o traumatycznym dzieciństwie powierzył Benowi Affleckowi. Mówiąc delikatnie, nie jest to występ na miarę Rainmana. "Na szczęście" wszystko to, czego Affleck nie potrafi zagrać jedną twarzą, jest w filmie dodatkowo wyjaśniane (innymi słowy - wszystko jest dodatkowo wyjaśniane). Film dla księgowych marzących o tym, by być poskramiaczami lwów ;)

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Sherlock (6)

Co sezon Sherlocka, to bardziej idiotycznie. Sherlock rozwiązuje coraz mniej zagadek, jest za to coraz więcej emocji, rodzinnych relacji i łez. Serial zaczął się rewelacyjnie, ale od pewnego czasu jego twórcy chyba celują w Złote Maliny za scenariusz. Ode mnie pełna garść. Ocena za całość serialu, jako wypadkowa ocen poszczególnych części. Za ostatni sezon należy się chyba 4.

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Nasze jutro (3)

No i jak ocenić taki film? Jest tu kilka świeżych pomysłów, a wielu z pokazywanych ludzi na pewno zasługuje na szacunek, ale są to perły, które wyławiać trzeba z morza banałów i bzdur. Czy entuzjaści alternatywnego spojrzenia na rozwój świata naprawdę nie są w stanie nakręcić dokumentu na ten temat? Czy to zawsze muszą być agitki, w których nie ma żadnych argumentów z drugiej strony, czy choćby próby dyskusji, jest za to walenie po oczach i uszach propagandą? Wszystko jest tu piękne, wszystko kolorowe, [...] Przeczytaj całość

3 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Jack Reacher: Nigdy nie wracaj (4)

Tak jest, przepadnij i nie wracaj!

4 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Listy do M. 2 (5)

Wbrew tytułowi nie jest to opowieść o staraniach w celu zdobycia wymarzonej kawalerki.

5 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Paterson (7)

Jarmusch zaskakiwał w ostatnich latach oryginalnością - każdy film był kompletnie inny. Paradoksalnie największe brawa od krytyki zebrał natomiast za coś w rodzaju "The Best Of" - "Paterson" jest bowiem filmem dobrym, ale jednak mocno nawiązującym do starych dzieł Jarmuscha (przed oczami stają sceny z "Kawy i papierosów", "Nocy na Ziemi", czy "Mystery Train"). Rozumiem, że zawodowi krytycy są wniebowzięci, jak od razu wiedzą o co chodzi, ja jednak wolę być zaskakiwany.

7 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Duke of Burgundy. Reguły pożądania (6)

Podobnie jak w "Berberian Sound Studio" Strickland oddaje tu hołd ukochanej filmowej estetyce. I efekt też jest podobny: dostajemy perfekcyjne, stylowe i niemal kompletnie pozbawione treści dzieło, które szybko nuży. Może, zamiast zajmować się produkcją filmów, stylista Strickland powinien projektować buty lub meble?

6 gwiazdki

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Godzilla Resurgence (7)

Najnowsza japońska Godzilla ma wszystko, o czym mogą zamarzyć fani: nawiązania do klasyki plus współczesna realizacja. A jest o powstaniu Godzilli i Jej pierwszym kontakcie z ludźmi (i budynkami ;)), które ma miejsce we współczesnej Japonii. Skoro dystrybutor olał Polskę, to nie mam skrupułów by dodać, że jest do zobaczenia na cda.

7 gwiazdki

pokaż więcej